Prof. Dr. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN

İş yaşamına 1986 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda başladı. Jean Monnet bursuyla 1995 yılında gittiği Loughborough Üniversitesi’nden Avrupa İktisadı ve Finans üzerine yüksek lisans derecesini Mevduat Sigortası konulu tezi ile aldı. 1996-1997 yıllarında TCMB nezdinde faaliyet gösteren Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda görev yaptı. TCMB’den iki yıllık araştırma bursu kazanarak 1997 yılında gittiği Exeter Üniversitesi’nden “hisse senedi getirilerinin dağılımı ve riske maruz değere (VaR) etkileri” konulu teziyle 2000 yılında doktora derecesini aldı. BDDK’da 2000-2005 yılları arasında Risk Yönetimi Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2005 yılında tekrar döndüğü TCMB’de 2010 yılına kadar görev yaptı. 2001-2012 yılları arasında ODTÜ, Uygulamalı Matematik Enstitüsü, Finansal Matematik Bölümü’nde dersler verdi, 2002-2009 yılları arasında İsviçre Basel’de bulunan Bank for International Settlements (BIS) nezdinde faaliyet gösteren Finansal İstikrar Enstitüsü’nde (FSI) muhtelif eğitim programları ve seminerlerde konuşmacı ve eğitmen olarak görev aldı. TCMB’den 2010 yılında ayrılan Küçüközmen, tam zamanlı olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Ege Finans Derneği kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Halen veri görselleştirme yoluyla risk yönetimi, büyük veri ve grafik veri madenciliği üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Hamit HAMUTÇU

Ferda BESLİ

Selim BAYBAŞ

Şahin TULGA

Selen KOCABAŞ

Levent Burak DEMİRALP

Ömer BOZER

Mustafa KILIÇASLAN

Emre KANAAT

Referanslarımız
Toplam 33 Firma

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

X

Mentoro E-Bültenine Kaydolun

Mentoro’dan özgün blog yazıları, vaka analizleri, söyleşileri, haberleri ve daha fazlası ücretsiz olarak e-postanıza gelsin.