Ferda BESLİ

1958 yılı doğumlu olan Ferda Besli İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Mezuniyet sonrasında Akbank TAŞ Teftiş Kurulu Başlanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Besli, Akbank’ta çalıştığı 25 yıl boyunca Teftiş Kurulu, Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık gibi pek çok çeşitli birimde üst düzey yöneticilik yapmış 2006 yılı itibarı ile de Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Ticari Bankacılık, KOBİ, Proje Finansmanı ve Nakit Yönetimi Bölümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden 2011 yılında emekli olan Besli aynı yıl BESFİN’i kurmuştur. Besli Akbank’ta görev yaptığı süre boyunca dünyanın önde gelen finans kuruluşu Deutsche Bank’ta staj yapmış, satış ve pazarlama konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılmıştır.

Deneyim alanları Kurumsal Finansman, Proje Finansmanı, Kredi ve Banka İlişki Yönetimi ve Stratejik Pazarlama olan Besli, son olarak London Business School’da “Müşteri Odaklı Pazarlama Stratejisi” eğitimine katılmıştır. Avrupa Birliği’nin think-tank kuruluşu olan CEPS (Centre For European Policy) – IEMED ile birlikte Akdeniz ülkelerinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin finansman sorunlarının çözümü için oluşturulan inisiyatifte görev alan Besli, 2010 yılında Barcelona ve Brüksel’deki toplantılara katılarak bu inisiyatifte aktif görev almıştır. Besli Amerika’da WFS (Dünya Futuristler Derneği), İngiltere’de Chatham House, Türkiye’de TUSİAD ve çeşitli sosyal kuruluşlarda üyedir. Besfin’in Kurucusu ve Başkanı olan Besli aynı zamanda pekçok şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği ve Danışmanlığı yapmaktadır.

Mustafa KILIÇASLAN

Prof. Dr. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN

Levent Burak DEMİRALP

Şahin TULGA

Ömer BOZER

Selen KOCABAŞ

Hamit HAMUTÇU

Emre KANAAT

Selim BAYBAŞ

Referanslarımız
Toplam 33 Firma

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

X

Mentoro E-Bültenine Kaydolun

Mentoro’dan özgün blog yazıları, vaka analizleri, söyleşileri, haberleri ve daha fazlası ücretsiz olarak e-postanıza gelsin.