Levent Burak DEMİRALP

İş hayatına 1990 yılında Pınar Süt'de başlayan Levent Burak Demiralp, sırasıyla Finans Müdürü, Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 1998 yılında Turkcell ailesine Bölge Satış Müdürü olarak katılmış ve 11 sene Turkcell içerisinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulunmuştur. 2003 - 2006 yılları arasında Turkcell Global Bilgi A.Ş.'de CEO'luk görevini üstlenmiş, firmayı "Operasyonel" bir yapıdan "Müşteri Deneyimi" odaklı bir çağrı merkezine dönüştürmüştür. Yöneticilik süresi boyunca Global Bilgi yaklaşık 2,5 kat büyümüş dünya çapında ödüle sahip bir çağrı merkezi haline gelmiştir.  İlk olarak Türkiye’nin doğu illerine (Erzurum) çağrı merkezi kurarak bugün 50.000 kişinin bu sektörde iş sahibi olmasına ve Anadolu’nun birçok ilinde yılda yaklaşık 2 milyar TL katma değer yaratılmasına öncü olmuştur. 2006 - 2008 yıllarında ise Turkcell’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiş, firmanın satış ve dağıtım kanallarında sektörün yapısını değiştirecek bir çok yeni uygulama yaparak deneyim odaklı perakende mağazacılık yapısını kurmuştur. 11 yılda Turkcell'in 2.5 milyon kullanıcıdan 35.4 milyon kullanıcıya ulaşmasında büyük katkısı vardır.

Demiralp'in ana uzmanlık konuları satış strateji tasarımından satış kanalları yönetimine satışın tüm alanları, müşteri deneyimi tasarımı ve yönetimi, kurumsal strateji tasarımı ve değişim yönetimidir. Levent Burak Demiralp profesyonel iş yaşamından sonra girişimciliğe adım atarak Speak, Atalante, Fides şirketlerini ve Speak’i 3 yıl içerisinde Türkiye’de  En Büyük 500 ICT şirketi içerisinde 142. sıraya getirmiştir.

1964 Ankara doğumlu olan Levent Burak Demiralp, lisans derecesini Gazi Üniversitesi'nden almış, evli ve 2 çocukludur.

 

Prof. Dr. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN

Selim BAYBAŞ

Emre KANAAT

Hamit HAMUTÇU

Mustafa KILIÇASLAN

Ömer BOZER

Şahin TULGA

Ferda BESLİ

Selen KOCABAŞ

Referanslarımız
Toplam 33 Firma

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

X

Mentoro E-Bültenine Kaydolun

Mentoro’dan özgün blog yazıları, vaka analizleri, söyleşileri, haberleri ve daha fazlası ücretsiz olarak e-postanıza gelsin.