Selim BAYBAŞ

1974 yılında dünyaya gelen Selim Baybaş, öğrenim hayatını Ankara’da tamamladı. Sırası ile Ankara Anadolu Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, MBA derecesini Bilkent Üniversite’sinde tamamladı. İş hayatına Finansbank’ta Hazine bölümünde başladı. Onaltı yılı aşkın iş yaşamında Mercedes-Benz Türk AŞ, TemsaGlobal AŞ ve İnci Holding şirketlerinde strateji, lojistik, pazarlama, üretim ve satış alanlarında yöneticilik yaptı.

Son olarak İnci Holding’de İcra Kurulu üyeliği ve grup şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığı ve üyelikleri yaptı. Harvard Üniversitesi, INSEAD ve Sabancı Üniversitesi’nde tepe yöneticiler için olan çeşitli programlara katıldı. Şirket birleşmelerinde ve satışında aktif rol oynadı. Değer odaklı yönetim, doğru iş modeli ve sürdürülebilir kârlılığın sağlanması, farklı sektörlerden şirket ve iş alanı yeniden yapılanması ve kurtarma tecrübesine sahiptir. Çelik Halat Sanayi, Ditaş ve Milpa şirketlerinde halen sürdürmekte olduğu yönetim kurulu üyeliklerinin yanı sıra, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Sunflower Solar şirketinin de kurucu ortağıdır. Yüksek enerjisi ve iç motivasyonu ile ezoterizm ve felsefe konularına düşkünlüğü ile tanınır.

Emre KANAAT

Ömer BOZER

Levent Burak DEMİRALP

Şahin TULGA

Ferda BESLİ

Hamit HAMUTÇU

Selen KOCABAŞ

Prof. Dr. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN

Mustafa KILIÇASLAN

Referanslarımız
Toplam 33 Firma

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

X

Mentoro E-Bültenine Kaydolun

Mentoro’dan özgün blog yazıları, vaka analizleri, söyleşileri, haberleri ve daha fazlası ücretsiz olarak e-postanıza gelsin.