Başak ÖNEN

Başak Önen, lise öğrenimini Koç Özel Lisesi’nde Vehbi Koç Özel Ödülü’nü alarak tamamladıktan sonra ABD’deki Massachusetts Institute of Technology (MIT) Ekonomi ve Yönetim Bilimleri bölümlerinden çift anadal dereceleri aldı.

Mezuniyet sonrası ABD’de danışmanlık sektörünün en önemli şirketlerinden Boston Consulting Group’un (BCG) San Francisco ve New York ofislerinde çalıştı. BCG’de ilaç, finans, tüketim ürünleri ve kamu sektörlerinde ürün ve şirket stratejileri geliştirme, büyüme stratejisi, şirket birleşmeleri, değişim yönetimi ve şirket içi işbirliklerini artırmak konularında çalıştı. Allergan, Amgen, The World Bank, Bank of the West, Wells Fargo, Microsoft firmalarında projeler yaptı.

2015 yılı sonunda Türkiye’ye dönerek Mentoro Platformu’nun kuruluşunda aktif rol aldı. Platform yöneticisi olmasının yanısıra, Mentoro'nun strateji tasarımı, değişim yönetimi, insan ve organizasyon konuları ve platform yapısı kurma ve yönetme projelerinde rol alır. Türkiye’de perakende, gayrimenkul, telekominikasyon, üretim ve eğitim alanlarında birçok proje yapmıştır.

Fenerbahçe Spor Klübü ve Basketbol Milli Takımı’nda kaptan olarak forma giymiş olan Önen, aynı zamanda Boston Celtics taraftarı. Bunun yanı sıra, belgesel izlemek ve yorumlamak, fotoğraf sanatçılarını takip etmek hobileri arasındadır. Evlidir ve 1 kızı vardır. 

Şahin TULGA

Referanslarımız
Toplam 33 Firma

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

X

Mentoro E-Bültenine Kaydolun

Mentoro’dan özgün blog yazıları, vaka analizleri, söyleşileri, haberleri ve daha fazlası ücretsiz olarak e-postanıza gelsin.